Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – Sp. z o.o.

Zazdrościmy Bydgoszczy, czyli… jak się robi dobry projekt?

Zazdrościmy Bydgoszczy pasji, determinacji i integracji środowisk, które wyznaczyły sobie wspólny cel" – takie opinie często wygłaszano podczas zorganizowanej w Hali Pomp konferencji naukowej dotyczącej retencji w oparciu o bydgoskie doświadczenia, a na ich bazie sformułowano receptę na powodzenie w tworzeniu projektu...

Czytaj więcej...

Bydgoska retencja na krajowym forum

Od dziś, tj. 22 czerwca br. w Hali Pomp Muzeum Wodociągów obradują uczestnicy dwudniowej konferencji naukowej pn. Bydgoska retencja +2050 „Budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej i dostosowanie sieci kanalizacji deszczowej do zmian klimatycznych – doświadczenia bydgoskie”.

Przedstawiciele firm wodociągowych, naukowcy, reprezentanci instytucji państwowych, w tym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ministerstwa Środowiska, a także samorządowcy miast – łącznie ponad 140 osób - dyskutują o konieczności zagospodarowania wód opadowych i roztopowych na bazie nowatorskiego projektu opracowanego przez bydgoskie Wodociągi, który otrzymał dofinansowanie unijne na realizację.

Celem bydgoskiego projektu jest dostosowanie kanalizacji deszczowej do obecnego i planowanego sposobu zagospodarowania terenu oraz ochrona miasta przed skutkami deszczy nawalnych oraz nadmiernej ilości wód opadowych i roztopowych. Efektem realizacji prac ma być umożliwienie retencjonowania wody i regulacja jej wykorzystania, a tym samym również zmniejszenie podtopień budynków i zalewania ulic. Ten projekt ma przynieść również zmianę dotychczasowego  myślenia - nie wszystka woda z nawalnego deszczu musi trafić do kanalizacji deszczowej. Ideą jest, by miasto było bardziej odporne na zmiany klimatu i funkcjonowało jak „gąbka”, akumulując wodę deszczową i umożliwiając jej wykorzystanie w okresach suszy.Stąd m.in. katalog rozwiązań zielono-niebieskich i strategia ich stosowania jako dopełnienie infrastruktury technicznej.

Swoimi doświadczeniami w zakresie tworzenia projektu inwestycyjnego oraz pozyskiwania środków unijnych na jego realizację bydgoskie Wodociągi podzielą się na konferencji.

Z dziennika podróży: Muzyczny przystanek w Muzeum Wodociągów

Czytaj więcej...Nietuzinkowy pomysł Pawła Łapucia, by na rowerze pokonać trasę z Warszawy do Paryża i po drodze koncertować w atrakcyjnych miejscach, to sposób na połączenie swoich pasji – zamiłowania do podróży i muzyki, z którą autor projektu Pianomatyk nie rozstaje od dzieciństwa. Na miejsce koncertu w rodzinnej Bydgoszczy wybrał Halę Pomp w Lesie Gdańskim.

Czytaj więcej...

Z dziennika podróży: Paweł wyruszył w muzyczną drogę

Zgodnie z zapowiedzią - Paweł Łapuć wyruszył na rowerze z Warszawy do Paryża w sobotę, 27 maja i dotarł do Milanówka, by zagrać dla mieszkańców krótki koncert ogrodowy. Ten koncert, jak zapewnił, nastroił go bardzo pozytywnie do dalszej drogi, na której kolejnym muzycznym przystankiem były Sanniki. Tu zatrzymał się w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina, w którym zagrał dla międzynarodowej publiczności. Z Sannik rower powiózł go do Włocławka, gdzie zagrał w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. Jak nas poinformował, właśnie jest w drodze do Torunia, by dać koncert w staromiejskim klubie Zezowate Szczęście. Z Torunia przyjedzie prosto do Bydgoszczy i już jutro, we wtorek 30 maja zsiądzie z roweru i w Starej Hali Pomp w Lesie Gdańskim zagra na naszym fortepianie dla bydgoskiej publiczności. Czekamy z niecierpliwością!

Z dziennika podróży: Paweł przed wyprawą…

Czytaj więcej...„Stworzyłem też wczoraj wydarzenie na Facebooku” – poinformował nas Paweł Łapuć, relacjonując swoje przygotowania do rowerowo-muzycznej eskapady z Warszawy do Paryża. Mamy nadzieję, że muzyczny przystanek w Muzeum Wodociągów w lesie Gdańskim, w którym Paweł zagra swój koncert z dedykacją dla bydgoszczan, będzie udanym etapem jego wyprawy. A zatem… przyjdźcie na koncert rodowitego bydgoszczanina, zabierzcie znajomych i zaproście ich do Starej Hali Pomp. Czekamy we wtorek 30 maja o godz. 19.30.

strona wyprawy

 

 

Dwa złote Orły Polskiej Przedsiębiorczości dla MWiK!

Czytaj więcej...W kolejnej edycji ogólnopolskiego plebiscytu pn. Narodowy Program "Polska Przedsiębiorczość" Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy nagrodzone zostały złotą statuetką orła i tytułem "Firma Roku 2016" w kategorii "Innowacyjność i nowoczesne technologie". Szef Spółki Stanisław Drzewiecki - otrzymał złotego orła w kategorii "Menedżer Roku 2016". Nagrody wręczono podczas Wielkiej Gali Przedsiębiorczości, która odbyła się 19 maja 2017 w Warszawie.

Czytaj więcej...

Zsiądzie z roweru i… zagra na naszym fortepianie

Czytaj więcej...Przystanek muzyczny w Muzeum Wodociągów

Wsiada na rower, zabiera ze sobą małe przenośne cyfrowe pianino i rusza na wielką wyprawę – z Warszawy do Paryża. Po drodze – zawita do rodzinnej Bydgoszczy. Napisał, że… chętnie zagrałby koncert z dedykacją dla bydgoszczan w Muzeum Wodociągów!

Podjęliśmy wyzwanie i zaprosiliśmy Pawła Łapucia – bo o nim mowa - na 30 maja br do naszej Starej Hali Pomp przy ul. Gdańskiej 242 na ten koncert „z trasy”. Rozpocznie się o godzinie 19.30. Jakiej muzyki możemy się spodziewać?

- Najczęściej gram ilustracyjną muzykę fortepianową – pisze Paweł na swojej stronie www.pianomatyk.plSą to głównie kompozycje oparte na improwizacji, bazujące na stopniowaniu emocji oraz harmoniach zdecydowanie bliższych muzyce filmowej niż tradycyjnemu jazzowi. A wśród tych, którzy go muzycznie inspirują wymienia m.in. Leszka Możdżera, Sławka Jaskułke, Trio Esbjorna Svenssona i… Clauda Debussy.

Czytaj więcej...

Bydgoska retencja 2050 - konferencja naukowa

 Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy - spółka z o.o
oraz
RETENCJAPL sp. z o. o


 zapraszają na konferencję zatytułowaną

Bydgoska retencja +2050
Budowa i przebudowa kanalizacji
deszczowej i dostosowanie sieci kanalizacji deszczowej do zmian klimatycznych - doświadczenia bydgoskie. 

22-23 czerwca 2017 roku
w Hali Pomp w Lesie Gdańskim
ul. Gdańska 242 Bydgoszcz

 rejestracja poprzez stronę www.bydgoska.retencja.pl
 

 

Fontanna rozpoczęła już sezon

Czytaj więcej...Przypominamy, że koncerty odbywają się w każdą środę, piatek i sobotę o godzinie 21.30. W okresie wakacyjnym tj. od 1 lipca do 31 sierpnia koncerty każdego dnia umilać będą wieczorne spacery.

Docenili i pochwalili

Czytaj więcej...Na co dzień raczej rzadko mamy okazję do tego, by chwalić się osiągnięciami naszej firmy. Na szczęście raz po raz zdarza się inicjatywa z zewnątrz, by przyjrzeć się bliżej temu, co robimy i...pochwalić za to co zrobiliśmy. Tym razem z taką inicjatywą wystąpiły redakcje Expressu Bydgoskiego i Dziennika Toruńskiego "Nowości" i zorganizowały Plebiscyt pn. " Firma i Biznesmen Roku 2016" . Okazało się, że w dwóch kategoriach tego Plebiscytu uznani zostaliśmy ...Zwycięzcą!

Z przyjemnością zatem potwierdzamy informację, że Kapituła Plebiscytu złożona z ludzi biznesu, przedsiębiorców i ekspertów uznała, że Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy - Spółka z o.o., to laureat w kategorii "Firma Roku 2016 - Najlepszy Pracodawca", a Stanisław Drzewiecki, czyli jej dyrektor naczelny i prezes zarządu, to "Biznesmen Roku 2016"

Czytaj więcej...

Deszczówka podpisana

Czytaj więcej...W środę (29.03) w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska podpisano umowę w sprawie unijnego dofinansowania budowy i przebudowy kanalizacji deszczowej i dostosowania sieci kanalizacji deszczowej do zmian klimatycznych na terenie miasta Bydgoszczy. Przedsięwzięcie będzie kosztowało ponad 216 mln zł przy blisko 130 mln zł dofinansowania. To największa jak dotąd inicjatywa finansowana ze środków POIiŚ 2014-2020 w ramach tego typu projektów. Tym samym Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy sp. z o. o stały się beneficjentem unijnego działania 2.1 Adaptacja do zmian klimatu wraz z zabezpieczeniem i zwiększeniem odporności na klęski żywiołowe, w szczególności katastrofy naturalne oraz monitoring środowiska, (typ projektów 5. Systemy gospodarowania wodami opadowymi).

Umowę na dofinansowanie podpisali: Roman Wójcik – zastępca prezesa Zarządu NFOŚiGW oraz Stanisław Drzewiecki – prezes zarządu MWiK i Włodzimierz Smoczyński - dyrektor ds. rozwoju MWiK.

Czytaj więcej...

Eksperckim okiem

Czytaj więcej... 

Wieża Ciśnień Muzeum Wodociągów była jednym z miejsc, które w wędrówce po Bydgoszczy odwiedził profesor Robert Maitland ze Światowej Rady Podróży i Turystyki. Ekspert przybył do Bydgoszczy, by spojrzeć na nią okiem jurora, poznać atrakcje i ocenić nasze miasto  - finalistę konkursu Tourism for Tomorrow promującego działania związane z turystyką i ochroną środowiska.

Czytaj więcej...

Rozpoczynamy modernizację deszczówki!

Czytaj więcej...Dostaliśmy pieniądze unijne. Zaczynamy porządkować i modernizować kanalizację deszczową w Bydgoszczy!
O potrzebie uporządkowania kanalizacji deszczowej w Bydgoszczy mówimy od dawna. Wielokrotnie pokazywaliśmy, w jak złym stanie jest kanalizacja deszczowa i jakie ten stan rodzi konsekwencje dla mieszkańców Bydgoszczy – ulice zamieniające się w rwące potoki, zalane piwnice i nieruchomości, zniszczone ogródki, brodzący po kałużach bydgoszczanie.
W naszym wieloletnim planie działań zakładaliśmy, że po uporządkowaniu systemu wodociągowego i systemu kanalizacji sanitarnej, rozbudowa i modernizacja kanalizacji deszczowej będzie kolejnym naturalnym krokiem w tym porządkowaniu.

Czytaj więcej...

Notowania MWiK w górę

Agencja Fitch po badaniu i analizie podwyższyła rating obligacji przychodowych do potrójnego B, co potwierdza stabilną sytuację finansową Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy.

Czytaj więcej...

Porządkujemy „deszczówkę”

Płacić będą tylko ci, którzy korzystają

Szanowni Państwo!

Kałuże po ulewach w mieście, „rwące potoki” na ulicach, zapchane studzienki kanalizacji deszczowej, zalane piwnice domów – to efekt niesprawnego systemu odwodnienia miasta. Abyśmy mogli kiedyś wreszcie zapomnieć o tego typu uciążliwościach – potrzebna jest kompleksowa modernizacja systemu deszczowego w Bydgoszczy!

Po uporządkowaniu systemu wodociągowo-kanalizacyjnego w Bydgoszczy, modernizacja tzw. „deszczówki” – to kolejny naturalny krok w tych porządkach. Wymuszony przez przepisy unijne, zapowiadany – w projektach nowego Prawa Wodnego, ale jednocześnie – oczekiwany przez mieszkańców. Właśnie dlatego, żeby wyeliminować te „deszczowe” uciążliwości po wzmożonych opadach w mieście.

Czytaj więcej...

Bydgoszczanie nie muszą obawiać się podwyżek za wodę, a ścieki będą nawet tańsze!

Na nadzwyczajnej sesji Rada Miasta Bydgoszczy zatwierdziła wniosek taryfowy za wodę i ścieki, który będzie obowiązywał od stycznia 2017 r. To oznacza, że bydgoszczanie nie muszą obawiać się podwyżek cen za wodę. Obniżona w ubiegłym roku cena za wodę nie zmieni się i podobnie jak w roku bieżącym wyniesie 5,15 zł brutto za metr sześcienny. Zmniejszy się natomiast o 22 grosze cena za ścieki i będzie wynosiła 5,27 zł brutto za metr sześcienny (obecnie jest to kwota 5,49 zł brutto). 

Jednocześnie zostaje wprowadzona nowa opłata za ścieki z wód opadowych lub roztopowych, która wyniesie 3,96 zł brutto za metr sześcienny.

Czytaj więcej...

Wyrabiajmy nawyk picia wody

Czytaj więcej... 

Woda nie tylko najlepiej gasi pragnienie, ale jest też podstawowym składnikiem naszej drabinki żywieniowej! To udowodnili już naukowcy, którzy wiele czasu poświęcili badając wpływ wszelkich napojów na organizm człowieka. Człowiek musi pić dużo wody – to kolejna „najprawdziwsza prawda”. Ilość wypijanej wody zależy oczywiście od masy i wieku człowieka. Specjaliści podkreślają, że od najmłodszych lat należy wyrabiać nawyk picia wody, sięgania po szklankę z wodą. Bydgoszczanie są w doskonałej sytuacji, ponieważ tę przysłowiową szklankę wody mają na wyciągnięcie ręki, bo wystarczy jedynie odkręcić kran i można pić bez obaw i bez ograniczeń. Zapraszamy do przeczytania ciekawego artykułu dotyczącego jakości wody w naszym mieście. A walory naszej Wody Bydgoskiej znane są już pewnie i w całym świecie!

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

Aktualizacja danych telefonicznych

Szanowni Państwo,
Zwracamy się do Państwa z prośbą o uaktualnienie, w naszych zasobach teleadresowych, numerów telefonów. Każdy dzień przynosi różne wydarzenia, kóre sprawiają, że kontakt z Państwem jest bardzo potrzebny.

Aktualny numer telefonu można podać na kilka sposobów:

  1. Dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta pod numer 52 58 60 603
  2. Odwiedzając Biuro Obsługi Klienta przy ulicy Toruńskiej 103 od poniedziałku do piątku w godzinach 6.50 - 14.50
  3. Wysyłając emaila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, adres i aktualny nr telefonu

Istnieje również możliwość zgłoszenia zmiany adresu zamieszkania/siedziby firmy/adresu do korespondencji poprzez wypełnienie poniższego druku, który należy własnoręcznie podpisać i złożyć w siedzibie naszej spółki.

Nasze poidełka służą i... cieszą!

Czytaj więcej...W imieniu całej społeczności szkolnej dziękujemy za stworzenie warunków do bezpiecznego i higienicznego korzystania z wody wodociągowej. Dzięki bydgoskim Wodociągom możemy korzystać z estetycznych źródełek wody pitnej, której jakość nie ma sobie lepszej w całej Polsce…” – to fragment listu, który Miejskie Wodociągi otrzymały z jednej z bydgoskich szkół. I jest to tylko jeden z przykładów.

Takie opinie cieszą nie tylko dlatego, że wyrażają je bezpośredni użytkownicy poidełek, czyli recenzenci - praktycy. Cieszą również dlatego, że potwierdzają one celowość starań o zmianę nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży, jakie Miejskie Wodociągi w Bydgoszczy prowadzą od wielu lat, zachęcając do picia wody z kranu już od najmłodszych lat i montując poidełka w kolejnych bydgoskich szkołach. Napływające wciąż nowe wnioski dowodzą, że zdroje z czystą, zdrową i świeżą wodą bydgoską prosto z sieci wodociągowej cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, a my w naszych młodych odbiorcach mamy również dobrego ambasadora!

Do tej pory zamontowaliśmy ok 130 poidełek w różnych instytucjach. Najwięcej bo ok 90 znajduje się w szkołach na terenie naszego miasta ku radości i zadowoleniu dzieci, nauczycieli i rodziców.

 

Nasz Prezes w gronie najlepszych

Czytaj więcej...Prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy Stanisław Drzewiecki otrzymał tytuł Biznesmena 25-lecia w konkursie realizowanym przez Izbę Przemysłowo-Handlową Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Czytaj więcej...To już ponad 20 lat w konkursie organizowanym pod honorowym patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego nagradzani są najlepsi przedsiębiorcy w regionie. Decyzją Rady Izby Przemysłowo-Handlowej w tegorocznej edycji konkursu kapituła przyznała szczególnie wyróżniającym się osobowościom biznesu tytuł Biznesmena 25-lecia. Statuetki laureaci otrzymali podczas Wielkiej Gali Biznesu, która zgromadziła w jednym miejscu i czasie najlepszych przedsiębiorców, liderów wspierania przedsiębiorczości, by podsumować osiągnięcia regionalnego biznesu.

Tytuł Biznesmena 25-lecia, który otrzymał Prezes Stanisław Drzewiecki, odbieramy zarówno jako ocenę podsumowującą poziom i efekty zarządzania Miejskimi Wodociągami w Bydgoszczy, jak również wyraz uznania dla ich rangi i działań dla miasta oraz mieszkańców.