Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – Sp. z o.o.

Bydgoski wkład w rozwój polskiej retencji

Czytaj więcej...W Hali Pomp Muzeum Wodociągów zakończyła się dwudniowa (8-9.11.2018), druga już w ramach projektu „Bydgoska retencja +2050” konferencja naukowo-techniczna, podczas której eksperci, specjaliści, przedstawiciele firm wodociągowych z całego kraju dyskutowali na temat zagospodarowania wód opadowych i roztopowych oraz zaproponowanych przez MWiK nowatorskich rozwiązań i „wytycznych” dla „deszczówki”.

Czytaj więcej...

O retencji w Hali Pomp

(Czytaj więcej...Dzisiaj (8.11.2018) w Hali Pomp rozpoczyna się dwudniowa konferencja naukowo-techniczna, w której wezmą udział specjaliści MWiK, eksperci, przedstawiciele ośrodków naukowych w kraju. Konferencja nosi tytuł „Bydgoska retencja +2050 -Standardy dla wód opadowych - modelowanie, projektowanie, wykonawstwo i eksploatacja". Jest kontynuacją projektu o nazwie „Bydgoska retencja +2050” i ważnym etapem weryfikacji bydgoskich osiągnięć w zakresie zagospodarowania wód opadowych i roztopowych.

Czytaj więcej...

Muzyka kameralna już gra!

Czytaj więcej...Miłośnicy muzyki kameralnej, którzy z niecierpliwością odmierzali dni do listopada, nareszcie się doczekali - właśnie rozpoczęła się kolejna, 10 już edycja Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka u Źródeł”. Za nami trzy muzyczne wieczory, które potwierdziły, że idea popularyzacji muzyki niszowej, która przyświecała powołaniu „Festiwalu Muzyki Kameralnej” była „strzałem w dziesiątkę”. Rzadko który festiwal osiąga „10” – nam się udało! Publiczność przyjęła także z dużym aplauzem pomysł na formułę jubileuszowej edycji – 10 koncertów na 10-lecie festiwalu! Biorąc pod uwagę fakt, że w Polsce coraz bardziej doceniamy domowe muzykowanie, z którego muzyka kameralna wyrasta, a najwięksi pianiści są kameralistami - zapowiada się atrakcyjna muzyczna uczta...

 

Czytaj więcej...

Kolejny kontrakt podpisany!

 
Czytaj więcej...Bydgoski pionierski projekt „Budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej i dostosowanie sieci kanalizacji deszczowej do zmian klimatycznych na terenie miasta Bydgoszczy”, który dzięki swej innowacyjności i kompleksowości zyskał dofinansowanie Unii Europejskiej  oraz uznanie nie tylko środowisk branżowych w kraju, doczekał się kolejnego - ostatniego etapu realizacji. Nie tak dawno - w czerwcu br. podpisano w naszej Spółce kontrakty z wykonawcami prac w zakresie renowacji i czyszczenia istniejących kanałów deszczowych, a wczoraj po południu podpisany został kontrakt na realizację etapu obejmującego budowę i przebudowę sieci.
Kontrakt wart jest 234 miliony złotych brutto. Wykonawcami zadania są IDS-BUD S.A. z Warszawy oraz DIM Construction Sp. z o.o. Prace mają być zakończone do końca 2020 r. 

Czytaj więcej...

Dziesięć koncertów na dziesięciolecie

Czytaj więcej...Już po raz dziesiąty otwieramy zabytkową Halę Pomp dla festiwalowych dźwięków Muzyki u Źródeł. Festiwal ten zdążył uzależnić od siebie sporą część miłośników kameralistyki, którą mogą doświadczać na wiele różnych sposobów. Dla uczczenia dekady spotkań z muzyką kameralną, w tym roku mamy do zaproponowania melomanom aż dziesięć koncertów.

 

Czytaj więcej...

Echa Magii Wielu Sztuk

Czytaj więcej...To już po raz trzynasty Hala Pomp Muzeum Wodociągów gościła artystów Europejskich Spotkań Artystycznych (ESA) i po raz kolejny Festiwal Wielu Sztuk pokazał magię tkwiącą w sztuce wywodzącej się z wielu krajów i kultur. Podczas trzech koncertowych wieczorów w zabytkowym obiekcie Muzeum Wodociągów w Lesie Gdańskim - wymarzonym miejscu dla prezentacji artystycznych, uczestnicy przekonali  się, że festiwal, który  powstał z pasji do muzyki, malarstwa i poezji niezmiennie tę pasję przekazuje.

Czytaj więcej...

Deszczówka wraca do Hali Pomp

Czytaj więcej...Ubiegłoroczna konferencja „Bydgoska retencja +2050. Budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej i dostosowanie sieci kanalizacji deszczowej do zmian klimatycznych – doświadczenia bydgoskie” spotkała się z dużym zainteresowaniem, a ponad 140 uczestników zgłosiło chęć i potrzebę dalszej dyskusji na temat zagospodarowania wód opadowych i roztopowych w oparciu o bydgoskie doświadczenia. I tak też się stanie. Już niebawem – 8 listopada br. w Hali Pomp rozpocznie się II konferencja naukowo-techniczna, która jest kontynuacją projektu Bydgoska retencja +2050 i kolejnym etapem weryfikacji bydgoskich osiągnięć – tym razem w zakresie tworzenia standardów dla wód opadowych.

Czytaj więcej...

Przyjdź i zobacz, co będzie w Młynach Rothera!

Atrakcyjnie położone na Wyspie Młyńskiej Młyny Rothera - dzięki realizacji śmiałego projektu adaptacyjnego - z zabytkowego budynku przekształcą się w kompleks naukowo-kulturalny. A to wszystko dzięki nowatorskiej koncepcji wspólnego przedsięwzięcia MWiK i Miasta, zgodnie z którą zespół Młynów Rothera będzie przeznaczony na trzy innowacyjne eskpozycje, które połączy wiedza i  jej poszukiwanie: Ogrody Wody, Centrum edukacji i wiedzy o mózgu, Technika. Niewykluczone, że  na patrona centrum edukacji i kreatywnego myślenia zostanie wybrany Marian Rejewski, wybitny bydgoszczanin-matematyk, jeden z łamaczy szyfrów słynnej Enigmy, który stworzył podwaliny pod rozwój techniki komputerowej.  

Czytaj więcej...

Po raz piąty w nurtach rzeki

Czytaj więcej...Już po raz piąty śmiałkowie rywalizowali w nurtach rzeki Brdy. Takie zawody w ścisłym centrum to ewenement w skali Europy. Jako jedyni możemy organizować zawody pływackie na rzece, w sercu tak dużego miasta. Wszystko dzięki czystej, bezpiecznej Brdzie, która w ramach inwestycji wspieranych z funduszy europejskich, poddana była kompleksowemu bagrowaniu. Dziś, dzięki tym zabiegom rzeka systematycznie się oczyszcza, odżywa. Inwestycje bydgoskich wodociągów dały ogromy efekt ekologiczny i dziś możemy bezpiecznie pokonywać Brdę wpław.

Czytaj więcej...

Fontanna dla ochłody, nie dla kąpieli

 

Czytaj więcej...Upał doskwiera wszystkim tym, którzy z różnych przyczyn spędzają lato w mieście. Asfalt parzy, powietrze „stoi” w miejscu jak na afrykańskiej pustyni. Oazą wydaje się być fontanna przed Filharmonią Pomorską, która cichym szmerem zaprasza nad swoje brzegi. Nasza fontanna jest wyposażona w podświetlane dysze i głośniki, z których płyną dźwięki muzyki poważnej. W okresie letnim – czyli w terminie od 1 lipca do 31 sierpnia – pokazy „woda-światło-dźwięk” odbywają się ... 

 

Czytaj więcej...

Wodą Bydgoską w upał

Czytaj więcej...Fala upałów nie odpuszcza, mamy w końcu wakacje!. Każdy z nas szuka skrawka cienia, który przyniesie ulgę przegrzanemu ciału. Najlepszym sposobem na takie upalne dni jest schładzanie organizmu zarówno od wewnątrz jak i z zewnątrz, dlatego Bydgoskie Wodociągi od lat starają się pomagać bydgoszczanom w walce z upałami.

 

Czytaj więcej...

Zaczynamy renowację deszczówki


Czytaj więcej...Kolejny, ważny krok za nami. We wtorek (19.06) w siedzibie Spółki podpisano pierwsze kontrakty w ramach projektu:

 

 

„Budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej i dostosowanie sieci kanalizacji deszczowej do zmian klimatycznych na terenie miasta Bydgoszczy”

współfinansowanego przez Unię Europejską
w ramach POIS.02.01.00-00-0025/16-00.

Czytaj więcej...

WODY POLSKIE ZATWIERDZIŁY BYDGOSKIE TARYFY

Czytaj więcej...Przez najbliższe trzy lata nie będzie w Bydgoszczy podwyżki opłat za wodę i ścieki! Będzie to możliwe, ponieważ Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – nowo powstały regulator cen za wodę i ścieki – zaakceptował nowe taryfy opłat przygotowane przez Miejskie Wodociągi i Kanalizację w Bydgoszczy. To ważna wiadomość i ogromne wyróżnienie. Bydgoskie taryfy są bowiem jednymi z niewielu, które zostały ocenione pozytywnie.

Czytaj więcej...

Modernizacja bydgoskiej oczyszczalni przy unijnym wsparciu

 

Czytaj więcej...Bydgoszcz była jednym z pięciu miast, które w kwietniu br. podpisały w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowy o dofinansowanie projektów z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Na realizację Projektu „Modernizacja oczyszczalni ścieków KAPUŚCISKA – II etap oraz wykonanie inteligentnego systemu zarządzania sieciami wod.-kan.Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – Sp. z o.o. uzyskały dofinansowanie ze środków Funduszu Spójności. Przy wartości projektu ok. 76,65 mln zł.dofinansowanie stanowi kwotę ok. 48,86 mln zł. Umowę w NFOŚiGW podpisali Prezes Zarządu MWiK Stanisław Drzewiecki i Dyrektor ds. Eksploatacji  Sławomir Rybarski.

Czytaj więcej...

Połączenie nauki i praktyki – konferencja w Hali Pomp

Czytaj więcej...„Porównanie efektywności systemu i jego elementów przed inwestycjami i obecnie” – to tytuł ogólnopolskiej konferencji w Hali Pomp, która odbyła się jako podsumowanie efektów, jakie przyniosło 13 lat inwestycji wod-kan zrealizowanych przez Spółkę Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy przy wsparciu środków unijnych.

Czytaj więcej...

Katalog zielono - niebieski

Czytaj więcej...W Urzędzie Mista odbyła się konferencja prasowa z udziałem Pani Prezydent Marii Wasiak, podczas której zaprezentowaliśmy przygotowany wcześniej katalog zielono - niebieskich rozwiązań projektu deszczowego  dla bydgoszczan. Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem zamieszczonym u dołu strony jako załącznik.

Załączniki:
Pobierz plik (Katalog zielono - niebieskiej infrastruktury - small print version.pdf)Katalog zielono-niebieski9357 Kb

Czytaj więcej...

OGROMNE WYRÓŻNIENIE CHEMWIKU

Czytaj więcej...- Przyznane wyróżnienie to dla nas ogromne zaskoczenie, ale i dowód na to, że nasza Spółka jest ważnym graczem biznesowym w lokalnym środowisku – mówi prezes Chemiku, Robert Marcińczyk, który podczas ostatniej gali Plebiscytu Biznesman i Firma Roku 2017 odebrał nagrodę w kategorii Debiut Roku.

Plebiscyt, organizowany przez Express Bydgoski oraz Nowości, to prestiżowe wyróżnienie dla firm lokalnego rynku. Stanowi dowód docenienia trudu wkładanego w rzetelne i uczciwe prowadzenie biznesu oraz zaświadcza o najwyższych standardach w zarządzaniu. Nagroda, jaką otrzymał Chemwik – III miejsce w kategorii Debiut Roku – cieszy tym bardziej, że jest nagrodą merytoryczną, przyznawaną przez Kapitułę, a nie – jak w pozostałych kategoriach – dzięki głosom od czytelników.

Czytaj więcej...

PISZĄ O PROJEKCIE DESZCZÓWKI

Czytaj więcej...Bydgoszcz przestaje bać się deszczu – to przesłanie trafia do coraz większej liczby osób. O projekcie Bydgoska retencja +2050 piszą nawet w ogólnopolskiej prasie! W Rzeczpospolitej – w Życiu Regionów – (wydanie z 19 marca br.) zamieszczono artykuł o tym, jakim problemem są ulewne deszcze. Przywołano tam nas – Miejskie Wodociągi i Kanalizację w Bydgoszczy – jako pionierów w radzeniu sobie z wodami opadowymi i roztopowymi.

Czytaj więcej...

Nasze obligacje na „BBB z plusem”

Czytaj więcej...Mamy kolejny powód do zawodowej satysfakcji. Agencja Ratingowa Fitch znów podwyższyła rating obligacji przychodowych MWiK. Tym razem – jest to poziom ‘BBB+’; perspektywa stabilna (poprzednio BBB). Podwyższenie ratingu wynika z publikacji przez Fitch nowych kryteriów oceny podmiotów powiązanych z rządami i samorządami (tzw. kryteria GRE, ang. Government-Related Entities Criteria).

Czytaj więcej...

BYDGOSKA DESZCZÓWKA NAGRODZONA

Czytaj więcej...Dobry projekt to taki, który przyniesie miastu i jego mieszkańcom wymierne korzyści. Podczas tegorocznego Smart City Forum – kongresu poświęconego inteligentnym miastom, ich rozwojowi i funkcjonowaniu, nagrody przyznano najlepszym – w tym także Miejskim Wodociągom i Kanalizacji w Bydgoszczy!

Czytaj więcej...