Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – Sp. z o.o.

Ukraina uczy się od nas

DSCF0273Kilkunastoosobowa grupa gości z Polski i z zagranicy, w tym dyrektorzy siedmiu zakładów wodociągowych z największych miast na Ukrainie, odwiedzili bydgoskie Wodociągi, by poznać sprawdzone rozwiązania biznesowe i inwestycyjno-technologiczne, które dały Bydgoszczy najwyższej jakości wodę. 

Nasi goście chcą przenieść bydgoskie doświadczenia na grunt ukraiński, dlatego odwiedzili nas, by obejrzeć, jak produkuje się i uzdatnia wodę, oczyszcza ścieki i zarządza nowoczesnym przedsięborstwem wodociągowym.  Z ich szczególnym uznaniem spotkała się wdrożona unikalna technologia uzdatniania wody powierzchniowej i nadawania jej cech wody gruntowej z wykorzystaniem naturalnych procesów oczyszczania.

Efekty modernizacji stacji uzdatniania wody na Czyżkówku oraz budowa ujęcia sztucznej infiltracji, która dała bydgoszczanom gwarancję doskonałej jakości wody na najbliższe trzy pokolenia, zrobiła na naszych gościach duże wrażenie. Wśród tematów, którym poświęcili dużo uwagi była nie tylko jakość i czystość bydgoskiej wody, ale także stabilność zaopatrzenia w wodę, zastosowanie pomp ciepła, zabezpieczenie ujęcia wody w przypadku ewentualnego skażenia, a także - jak zautomatyzować obsługę związaną z uzdatnianiem wody. Nasi goście byli pod wrażeniem zakresu inwestycji i efektów uporządkowanego systemu wodociągowo-kanalizacyjnego w Bydgoszczy,  a podczas wycieczki po obiektach wodociągowych, min. Stacji Uzdatniania Wody na Czyżkówku, stawach infiltracyjnych, Wieży Ciśnień notowali, fotografowali i kamerowali.

Opinie ukraińskich gości, fakt, że chcą korzystać z  naszych doświadczeń, wiedzy i osiągnięć, to nie tylko dla nas satysfakcja. To także dowód, że z nałożonego na rzecz mieszkańców zadania bydgoskie Wodociągi wywiązały się wzorowo.