Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – Sp. z o.o.

WODY POLSKIE ZATWIERDZIŁY BYDGOSKIE TARYFY

b_250_150_16777215_00_images_Obraz1.pngPrzez najbliższe trzy lata nie będzie w Bydgoszczy podwyżki opłat za wodę i ścieki! Będzie to możliwe, ponieważ Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – nowo powstały regulator cen za wodę i ścieki – zaakceptował nowe taryfy opłat przygotowane przez Miejskie Wodociągi i Kanalizację w Bydgoszczy. To ważna wiadomość i ogromne wyróżnienie. Bydgoskie taryfy są bowiem jednymi z niewielu, które zostały ocenione pozytywnie.

Taryfy będą obowiązywały przez najbliższe trzy lata. To nowość, bo dotychczas taryfy były planowane na rok i zatwierdzane przez władze właściwej gminy – teraz muszą być ustalane na trzy lata, a kontrolę nad nimi sprawuje właśnie Państwowe Gospodarstwo Wodne. Do Wód Polskich złożono łącznie 2547 wniosków taryfowych; wydano 1240 decyzji, z czego – do końca kwietnia br. – tylko 836 było pozytywnych, wśród nich właśnie ta dotycząca taryf bydgoskich Wodociągów.

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy przeprowadziły dokładne analizy i ustaliły, że wysokość taryf nie ulegnie zmianie, czyli pozostanie na poziomie 5,15 zł brutto opłat za wodę i 5,27 zł opłat za ścieki. To doskonała wiadomość, bowiem oznacza, że nie będzie podwyżek.

Zatrzymanie wzrostu cen za wodę i ścieki jest wynikiem wielu dokładnie zaplanowanych działań podejmowanych przez MWiK i realizowanych przez nie inwestycji. Dzięki modernizacjom infrastruktury, procesów wewnątrz organizacji oraz systemu zarządzania możliwa była optymalizacja kosztów. Nastawienie na kompleksowość działań oraz lepszą efektywność gospodarowania zasobami i środkami finansowymi sprawiło, że woda w Bydgoszczy jest zdrowa i ma dobrą ceną.

Prezes MWiK, Stanisław Drzewiecki, podkreśla, że taki wynik to efekt wieloletnich, dobrze przemyślanych starań. Bydgoszcz jest jednym z liderów branży wodociągowej, a dzięki nowoczesnej i dobrze zarządzanej infrastrukturze może być przykładem dla innych miast.