Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – Sp. z o.o.

Po raz piąty w nurtach rzeki

woda bydgoskaJuż po raz piąty śmiałkowie rywalizowali w nurtach rzeki Brdy. Takie zawody w ścisłym centrum to ewenement w skali Europy. Jako jedyni możemy organizować zawody pływackie na rzece, w sercu tak dużego miasta. Wszystko dzięki czystej, bezpiecznej Brdzie, która w ramach inwestycji wspieranych z funduszy europejskich, poddana była kompleksowemu bagrowaniu. Dziś, dzięki tym zabiegom rzeka systematycznie się oczyszcza, odżywa. Inwestycje bydgoskich wodociągów dały ogromy efekt ekologiczny i dziś możemy bezpiecznie pokonywać Brdę wpław.


Zawody „Woda Bydgoska” przyciągnęły chętnych z całego kraju. Stopniowo impreza zyskuje status międzynarodowej. Próżno szukać innych miejsc, gdzie pływacy mogą przeżyć sportowe emocje w tak unikalnej śródmiejskiej scenerii. Zawodników zapraszamy na trzy dystanse. 

Do wyboru były trzy dystanse: 650 m, 1600 m i 2800 m. Letnia aura, doskonałe nastroje zawodników sprawiły, że nawet deszcz nikogo nie przestraszył.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy pokonania własnych słabości i mamy nadzieję, że imprezę tę wpiszą już na stałe w swoje kalendarze.

(zdjęcia Tomasz Czachorowski)

 

woda2018 woda2018.1 woda2018.2 woda2018.4