Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – Sp. z o.o.

Przyjdź i zobacz, co będzie w Młynach Rothera!

Atrakcyjnie położone na Wyspie Młyńskiej Młyny Rothera - dzięki realizacji śmiałego projektu adaptacyjnego - z zabytkowego budynku przekształcą się w kompleks naukowo-kulturalny. A to wszystko dzięki nowatorskiej koncepcji wspólnego przedsięwzięcia MWiK i Miasta, zgodnie z którą zespół Młynów Rothera będzie przeznaczony na trzy innowacyjne eskpozycje, które połączy wiedza i  jej poszukiwanie: Ogrody Wody, Centrum edukacji i wiedzy o mózgu, Technika. Niewykluczone, że  na patrona centrum edukacji i kreatywnego myślenia zostanie wybrany Marian Rejewski, wybitny bydgoszczanin-matematyk, jeden z łamaczy szyfrów słynnej Enigmy, który stworzył podwaliny pod rozwój techniki komputerowej.  

Namiastkę  tego, co czekać będzie w centrum na zwiedzających po zakończeniu projektu, będziemy mieli już w najbliższy piątek, 21 września w godz. 19.00 – 22.00 – podczas wydarzenia promującego projekt stworzenia nowoczesnego centrum kulturalno-edukacyjnego w zabytkowym obiekcie Młyny Rothera. Zapowiada się innowacyjnie i naukowo – będzie można zapoznać się z najnowszymi technologami umożliwiającymi bezprzewodową komunikację człowieka z komputerem, będą też stoiska z atrakcyjnymi pokazami profesora Ciekawskiego dotyczącymi świata wody i mózgu. Zaplanowano również pokazy flayboardowe między Wyspą Młyńską a Operą, a stoiska Uniwersytetu  Kazimierza Wielkiego zaprezentują drukowanie 3D z możliwością skanowania zarówno różnych przedmiotów, jaki i postaci człowieka.

Podczas wieczoru eksperci przybliżą koncepcję i ideę adaptacji Młynów Rothera, w najbardziej zaś atrakcyjnym punkcie programu wirtualnie przekroczymy zabytkowe mury, wyjmiemy kilka cegieł i… zajrzymy do środka. Sprawi to videomapping 3D - projekcja multimedialna, który polega na  wyświetlaniu obrazów na obiekcie. Wieczorne spotkanie dopełni koncert Doroty Miśkiewicz, a Woda Bydgoska serwowana w pięciu smakach ugasi pragnienie i emocje, których z pewnością  nie zabraknie.