Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – Sp. z o.o.

Nasza fontanna… na razie nie zatańczy

b_250_150_16777215_00_images_DSC_0937_1.jpgZwykle właśnie z początkiem maja uruchamialiśmy naszą fontannę na skwerze przed Filharmonią Pomorską, a wraz z nią - także cykl wiosennych i letnich wieczornych koncertów dla bydgoszczan i przyjeżdżających do naszego miasta gości. Niestety, tegoroczny maj… będzie inny. Nasza fontanna nie strzeli w górę strumieniem wody, nie błyśnie światłem i nie zachwyci dźwiękiem…

Oczywiście, wszystko to za sprawą epidemii koronawirusa. Podporządkowujemy się zaleceniom Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego, który napisał, że w związku z epidemią oraz dynamiczną sytuacją w zakresie ogłaszania kolejnych etapów znoszenia ograniczeń oraz zbliżającą się korzystną aurą pogodową, nie powinno się uruchamiać fontann, ulicznych instalacji wodnych z wyrzucanymi na wysokość kilku metrów strumieniami wody (…) lub innych tego typu obiektów z uwagi na fakt, iż aerozol wodno-powietrzny może być dla użytkowników dodatkowym zagrożeniem.

Skoro tak, to do odwołania wstrzymujemy na razie uruchomienie fontanny, by zminimalizować jeszcze bardziej możliwości rozprzestrzeniania się wirusa. Mamy nadzieję, że i tu - tak, jak w pozostałych dziedzinach naszej nowej codzienności - też w miarę szybko doczekamy się… „poluzowania obostrzeń".