Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – Sp. z o.o.

Usługi geologiczne

Podstawowym obszarem działań MWiK w zakresie usług geologicznych jest hydrogeologia, monitoring osłonowy studni i piezometrów, geologia środowiskowa i geologia inżynierska. W trosce o zadowolenie klienta korzystamy z najnowszej wiedzy, współpracując z innymi przedsiębiorstwami wodociągowo-kanalizacyjnymi w kraju i za granicą oraz uczelniami wyższymi. Poza pracami w terenie, wykonujemy badania laboratoryjne i opracowujemy dokumentacje geologiczne.

 Wyszczególnienie

 Opis usługi  Jednostka  Cena netto [zł] Cena brutto VAT 8% [zł]* Cena brutto VAT 23% [zł]*
Opracowanie operatu wodnoprawnego na pobór wód podziemnych szczegóły  Wycena indywidualna 
Opracowanie dokumentacji hydrogeologicznej szczegóły Wycena indywidualna
Opracowanie dokumentacji geologiczno-inżynierskiej szczegóły Wycena indywidualna
Opracowanie dokumentacji geotechnicznej szczegóły Wycena indywidualna
Opracowanie wniosku o ustanowienie stref ochronnych dla ujęcia wody szczegóły Wycena indywidualna
Nadzór nad pracami geologicznymi szczegóły Wycena indywidualna
Projekt rekultywacji szczegóły Wycena indywidualna
Pomiar zalegania zwierciadła wody podziemnej w piezometrze szczegóły 1 szt. 194,02 209,54 238,64
Pomiar zalegania zwierciadła wody podziemnej w studni szczegóły 1 szt. 651,71 703,85 801,60
Pobór próbek wód podziemnych w piezometrze szczegóły 1 szt. 533,44 576,12 656,13
Pobór próbek wód podziemnych w studni szczegóły 1 szt. 377,10 407,27 463,83
Przegląd kamerą tv studni głębinowej do 100 m szczegóły 1 mb 8,53 9,21 10,49
Sondowanie geotechniczne szczegóły 1 mb 46,68 50,41 57,42
Odwierty geotechniczne i sozologiczne szczegóły 1 mb 48,94 52,86 60,20
Badania granulometryczne szczegóły 1 szt. 61,03 65,91 75,07
Oznaczenie stanu gruntów spoistych (bez dojazdu) szczegóły 1 szt 122,18 131,95 150,28

*Stawka 8% stosowana jest dla usług nierozerwalnie związanych z usługą główną świadczoną przez MWiK, tj. zaopatrzeniem w wodę i odprowadzeniem ścieków, oraz dla usług,których wykonanie przyczyni się do świadczenia usługi głównej w niedalekiej przyszłości. Dla pozostałych usług stosowana jest stawka 23%.

Oferowane przez MWiK usługi geologiczne obejmują swoim zakresem prace wykonywane na studniach głębinowych (ujęciach wody), piezometrach oraz różnorodne projekty związane z gruntami.

uslugi geologiczne bydgoszczKorzystając z naszego wszechstronnego, wieloletniego doświadczenia, inwestorom i właścicielom studni głębinowych oferujemy bogaty pakiet usług specjalistycznych. W ramach naszej działalności zajmujemy się opracowywaniem operatów wodnoprawnych na pobór wód podziemnych, projektowaniem studni oraz nadzorem nad ich budową. Na istniejących obiektach przeprowadzamy przeglądy kamerą TV do głębokości 100 m oraz pomiary zalegania zwierciadła wody certyfikowanymi urządzeniami. Oferujemy ocenę stanu technicznego studni wraz z przedstawieniem wytycznych ich modernizacji w celu zwiększenia wydajności i wydłużenia czasu eksploatacji. W celu zapewnienia kompleksowej obsługi studni zapewniamy także opracowanie dokumentacji o ustanowienie stref ochronnych dla ujęć wody.

Z uwagi na prowadzoną działalność oraz wieloletnie doświadczenie, oferujemy projektowanie i nadzór nad wierceniami piezometrów. Właścicieli piezometrów zapraszamy do korzystania z usług związanych z pomiarem zalegania zwierciadła wody w piezometrze oraz poborami próbek wód do analiz.

Deweloperów oraz przedsiębiorstwa z branży budowlanej zachęcamy do skorzystania z szerokiej oferty usług poświęconych ocenie przydatności działek pod budowę. Wykonujemy sondowania geotechniczne (badanie zagęszczenia gruntu) i na ich podstawie opracowujemy stosowne dokumentacje. W celu ustalenia rodzaju i budowy podłoża pobieramy próbki gleby oraz wykonujemy badania granulometryczne. W przypadku konieczności przywrócenia terenu do stanu pierwotnego, opracowujemy skuteczne projekty rekultywacji.

Usługi realizujemy starannie, profesjonalnie i w pełnej zgodności z przepisami prawa, rozwijamy pakiet usług geologicznych dbając jednocześnie o środowisko naturalne.

Do współpracy zapraszamy klientów indywidualnych, biznesowych oraz instytucjonalnych.

Dział Głównego Geologa tel. 52 58 60 901, 52 58 60 902, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.