Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – Sp. z o.o.

Tereny inwestycyjne

 
 
logo miastaMiejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – sp. z o.o. są właścicielem terenów inwestycyjnych położonych w południowo-wschodniej części Bydgoszczy, w dzielnicach przemysłowych Kapuściska i Czersko Polskie. 

 

 

 

 

mapaTereny inwestycyjne są atrakcyjne pod względem komunikacyjnym. W pobliżu znajdują się dwie drogi krajowe,umożliwiające łatwy wyjazd z miasta w kierunku Torunia, Łodzi, Warszawy oraz Poznania i Szczecina. Są to droga krajowa nr 80 oddalona zaledwie o ok. 4 km oraz droga krajowa nr 10 oddalona o ok. 10 km. Dogodne połączenie z drogami krajowymi oraz pozostałą częścią Bydgoszczy zapewniają przebiegające przez teren drogi: gminna ul. Bł. Franciszka Dachtery stanowiąca przedłużenie ul. Kieleckiej, powiatowa ul. Nowotoruńska i gminna ul. Chemiczna. Międzynarodowe połączenia oferuje Port Lotniczy im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, położony 6 km od działek. W podobnej odległości zlokalizowane są dworce główne PKP i PKS. Dodatkowo w najbliższym sąsiedztwie znajduje się stacja kolejowa Bydgoszcz - Łęgnowo. Bezpośrednie połączenie z centrum miasta gwarantuje również linia tramwajowa nr 6. Linia kolejowa Gdynia-Śląsk dzieli tereny inwestycyjne na dwie części określone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego:

  • dla dzielnicy Kapuściska, jako Czersko Polskie ul. Mokra,
  • dla dzielnicy Czersko Polskie, jako Czersko Polskie ul. Hutnicza.

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – sp. z o.o. („MWiK") zamierzają zbyć własność nieruchomości położonych w południowo-wschodniej części Bydgoszczy, w dzielnicach przemysłowych Kapuściska i Czersko Polskie, o łącznej powierzchni 125 hektarów.

Szczegółowych informacji udziela
Dział Spraw Terenowo-Prawnych MWiK w Bydgoszczy
Tel: 52 58 60 941
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.