Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – Sp. z o.o.

Wydarzenia

Biuro Obsługi Klienta

O nas

Infrastruktura

Projekty Unijne

Zbiornik nie „podkopie” pomnika

W nawiązaniu do zamieszczonego w Expressie Bydgoskim w dniu 13 stycznia br. materiału red. Wojciecha Mąki pt. „Pomnik na skwerze Leszka Białego ogrodzony. Po co?”, z którego wynika, że po to, by… bydgoskie wodociągi mogły w tym miejscu budować zbiorniki retencyjne, burząc tym samym wizję ocalenia i dalszych losów stojącego na skwerze Leszka Białego monumentalnego obiektu, wyjaśniamy:

  1. Budowa zbiorników retencyjnych na skwerze Leszka Białego nie ma żadnego wpływu na przyszłe losy tego historycznego i symbolicznego obiektu. Zakres inwestycji realizowanych w ramach kontraktów MWiK nie obejmuje terenu pomnika, a zbiorniki zostały zaprojektowane w ten sposób i w takich miejscach, by nie zburzyć ani nie zaważyć w najmniejszym stopniu na wizjach związanych z pomnikiem. Zbiorniki są zaprojektowane na obrzeżach skweru i w znacznej odległości od pomnika.
  2. Nieprawdziwe jest też w artykule stwierdzenie, jakoby ogrodzenie wokół pomnika miało jakikolwiek związek z pracami przy budowie zbiorników i było ich zwiastunem. Pracownicy MWiK nie wykonywali do tej pory żadnego ogrodzenia mającego związek z budową zbiorników. Rozpoczęcie budowy zbiorników retencyjnych planowane jest dopiero na początek II kwartału 2021, a zakończenie - na koniec III kwartału br.