Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – Sp. z o.o.

Wydarzenia

Biuro Obsługi Klienta

O nas

Infrastruktura

Projekty Unijne

Doczekaliśmy się - fontanna zagra 1 lipca

fontanna1Ci, którzy cierpliwie czekali na efektowne, wieczorne pokazy grającej i tańczącej fontanny Wodociągów Bydgoskich przed Filharmonią Pomorską, doczekali się. Już dziś multimedialna fontanna „Kolorowy Strumień Wody” pokaże się w całej krasie. O godz. 21.30 rozpocznie się pierwszy po rocznej przerwie magiczny koncert z udziałem wody, światła oraz dźwięku i będzie można oglądać go codziennie o tej samej porze do końca wakacji.

 

Podczas prawie półgodzinnego multimedialnego spektaklu można posłuchać popularnych utworów Piotra Czajkowskiego, Johanna Straussa, Stanisława Moniuszki, a także Beethovena czy Radetzkiego. Od dwóch sezonów repertuar fontanny wzbogacił się o popularne polskie i zagraniczne piosenki o deszczu, takie jak np. „Deszczowa piosenka” czy „Ciągle pada”.

Przypomnijmy, że fontanna na skwerze Krzysztofa Komedy stanowi element architektury zrewitalizowanego placu przed budynkiem Filharmonii Pomorskiej. Wybudowano ją z inicjatywy MWiK w miejscu dawnego wodotrysku, który powstał w latach 70. XX wieku. Fontanna wyposażona jest w 60 podświetlanych dysz, z których tryska woda dostarczana przez 62 pompy. Sterowane strumienie wody, podkład muzyczny i oświetlenie z możliwością wyboru kolorów z palety 16 milionów barw tworzą kolorowy, świetlno-muzyczno-wodny spektakl. Widoczna część fontanny to tylko element skomplikowanego systemu, w którym łącznie krąży 125 m3, czyli 125 000 litrów wody. System stwarza możliwość uruchomienia fontanny z dowolnego miejsca w Polsce.

Wakacyjne koncerty zaplanowane zostały na każdy dzień tygodnia - w niedzielę, poniedziałek i wtorek o 21.30 można będzie posłuchać repertuaru klasycznego, a w środę, czwartek, piątek i sobotę - piosenek deszczowych.

Fontanna czynna będzie do końca października. Z początkiem roku szkolnego powrócimy do dawnego harmonogramu koncertów – środy, piątki i soboty o godzinie 21.30