Aktualności, Awarie|

W związku ze zgłoszeniem o uszkodzeniu nawierzchni na moście Pomorskim niezwłocznie podjęto działania, w efekcie których odbyło się w MWiK spotkanie z udziałem przedstawicieli Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, konsultanta geotechnicznego, Wykonawcy oraz inwestora, czyli MWiK. 

Po szczegółowej analizie sytuacji zdecydowano o konieczności przeprowadzenia szczegółowych badań geotechnicznych, bo tylko one pozwolą określić przyczynę awarii oraz zakres uszkodzeń. Badania te na zlecenie MWiK rozpoczęły się już dzisiaj i potrwają do dwóch tygodni. W międzyczasie MWiK i ZDMiKP będą wspólnie monitorowały zakres uszkodzeń, by podejmować decyzje, czy niezbędne będą dalsze działania naprawcze i dodatkowe ograniczenia w ruchu. Zarządca drogi został zobowiązany do prowadzenia stałej kontroli stanu technicznego obiektu budowlanego. 

Na razie w części jezdni zachodniej ruch w kierunku Ronda Toruńskiego odbywa się lewym pasem. Możliwy jest tam jednak tylko ruch samochodów osobowych do 3,5 ton nośności. Przejazd tym fragmentem drogi cięższych pojazdów jest bezwzględnie zabroniony. Chodnik na moście i odcinku do ulicy Fordońskiej również został wyłączony z ruchu. Od jutra zostanie wyłączony ruch tramwajowy, zastąpi go komunikacja autobusowa. Uzgodniono, że na tym etapie nie ma potrzeby wstrzymania prac związanych z realizacją projektu deszczówkowego przez MWiK.

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content