Aktualności, Nagordy|

Zrealizowana przez Miejskie Wodociągi i Kanalizację w Bydgoszczy inwestycja pn. “Budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej i dostosowanie sieci kanalizacji deszczowej do zmian klimatycznych na terenie miasta Bydgoszczy” została nagrodzona przez kapitułę konkursu Top Inwestycje Komunalne 2025, organizowanego przez serwis PortalSamorządowy.pl.

Statuetki nagród w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2025
fot. PTWP/PortalSamorządowy.Pl

W konkursie oceniane były inwestycje komunalne, które zostały zrealizowane przez jednostki samorządu terytorialnego lub spółki, wykonujące zadania dla lokalnych władz. Pod uwagę brane były takie czynniki jak zakres inwestycji w odniesieniu do budżetu i możliwości samorządu, funkcjonalność i nowatorstwo czy walory estetyczne. W konkursie doceniono tych, którzy dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom inwestycyjnym, stali się liderami środowiska i wyznaczają trendy w tej dziedzinie. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 24 kwietnia podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Budowa zbiornika w ulicy Mickiewicza w BydgoszczyTo wyróżnienie to kolejny dowód na to, że kierunek, który obraliśmy okazał słuszny, a podejmowane przez nas działania na rzecz retencjonowania i wykorzystania wód opadowych oraz walki ze skutkami zmian klimatu są zauważane nie tylko w naszym mieście, ale i całym kraju – mówi Stanisław Drzewiecki Prezes MWiK –  Możemy dawać przykład i dzielić się naszym doświadczeniem z innymi samorządami, które są często dopiero na początku swojej drogi do uporządkowania deszczówki w mieście. Dzięki projektowi deszczowemu  pokazaliśmy, że warto inwestować w przyszłość naszego miasta. Po raz kolejny zostało to docenione, przede wszystkim przez mieszkańców Bydgoszczy – dodaje.

Nagrodzony projekt pn. „Budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej i dostosowanie sieci kanalizacji deszczowej do zmian klimatycznych na terenie miasta Bydgoszczy”  to wiele zadań, dzięki którym Bydgoszcz zyskała miano jedynego w Polsce „miasta-gąbki”. W ramach zrealizowanego przedsięwzięcia w mieście powstały 34 zbiorniki retencyjne, w tym 5 z funkcją podlewania zielni, 3 zbiorniki infiltracyjne i zbiornik otwarty. Ponadto 6 istniejących zbiorników naturalnych (stawy) jest dzięki niemu zasilanych wodami opadowymi. Dodatkowo przeprowadziliśmy renowację 90 kilometrów istniejącej sieci kanalizacji deszczowej. To znaczący krok w kierunku efektywnego gospodarowania wodą i ochrony zasobów naturalnych. Inwestycja była współfinansowana ze środków unijnych. O zrealizowanych zadaniach można przeczytać tutaj.

Comments are closed.

Close Search Window
Przejdź do treści