Aktualności|

W poniedziałek 28 października w Miejskim Ośrodku Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, odbył się VIII Mały Kongres Ochrony Środowiska pn. „Deszcz – zysk dla miasta”. Wydarzenie skierowane było przede wszystkim do uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych. Duży nacisk położono na aspekt przeciwdziałania skutkom suszy ale i problemy nawalnych deszczy. Na tym ekologicznym wydarzeniu nie mogło więc zabraknąć przedstawicieli miejskich wodociągów. Chętnie dzieliliśmy się doświadczeniami z zakresu zielono-niebieskiej infrastruktury. 

VIII Mały Kongres Ochrony Środowiska


Celem Kongresu było m.in. upowszechnianie wiedzy na temat sposobów zatrzymywania i gromadzenia wody w środowisku i mieście, a także promowanie wdrażania właściwych rozwiązań pozwalających na aktywną ochronę zasobów wodnych.

W części eksperckiej z uczniami wiedzą podzieliła się Beata Brzozowska-Michałek z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Bydgoszczy z wykładem „Między suszą a powodzią. Deszcz – zysk dla miasta”.

Drugą prelekcję „Bydgoska retencja +2050. Bydgoskie doświadczenia w retencjonowaniu deszczówki” wygłosiła Bogna Dominiak z Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy. Pokazaliśmy młodzieży, na czym polega retencja w mieście, jakie były kolejne kroki w realizacji dużych projektów deszczowych w Bydgoszczy i przybliżyliśmy nasze ogrody deszczowe.

Debata Oksfordzka Uczniów VI LO


Ważnym elementem Kongresu był również konkurs wiedzy ekologicznej (bazujący na prelekcjach), w którym uczniowie musieli zmierzyć się z niełatwymi pytaniami. Dodatkową atrakcją był pokaz doświadczeń z wodą oraz Ekologiczna Debata Oksfordzka w wykonaniu uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy.

Takie wydarzenia pozwalają nam szerzyć wiedzę ekologiczną i docierać do pokolenia młodych ludzi, którzy już wkrótce będą kształtować losy nie tylko naszego miasta ale i całej planety.

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content